T520Y687M006ATE0187280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3 367
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm @ 100kHz
T520Y687M006ATE0187280
DigiKey Part Number
T520Y687M006ATE0187280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520Y687M006ATE0187280
Description
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520Y687M006ATE0187280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
6.3 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm @ 100kHz