T495C227K006ATE225 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1 274
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 2 076
Datasheet
Similar
In Stock: 435
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
In Stock: 500
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 225mOhm