T494B156K016AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 2 117
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 77
Datasheet
Similar
In Stock: 370
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
Vishay Sprague
In Stock: 916
KYOCERA AVX
15 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 800mOhm