T491B225M025AT7280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric) 4.5Ohm
T491B225M025AT7280
DigiKey Part Number
T491B225M025AT7280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491B225M025AT7280
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T491B225M025AT7280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm