T350B155M035AT7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.5 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 6Ohm @ 100kHz
T350B155M035AT7301
DigiKey Part Number
399-T350B155M035AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350B155M035AT7301
Description
CAP TANT RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
T350B155M035AT7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
35 V