T110B106K025AT4201 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
Image for T110B106K025AT4201 is not available
T110B106K025AT4201
DigiKey Part Number
399-T110B106K025AT4201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B106K025AT4201
Description
10.0UF 25.0V
Detailed Description
10 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V