T110B106K025AT0018 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Image for T110B106K025AT0018 is not available
T110B106K025AT0018
DigiKey Part Number
399-T110B106K025AT0018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B106K025AT0018
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Axial
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
25 V