R75TR33305030J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 650V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75TR33305030J
DigiKey Part Number
399-R75TR33305030J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75TR33305030J
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75TR33305030J Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8.2 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.303" (33.10mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
650V
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
1600V (1.6kV)