R46KI31500001M is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1 043
Datasheet
New at DigiKey
Image for R46KI31500001M is not available
R46KI31500001M
DigiKey Part Number
399-R46KI31500001M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R46KI31500001M
Description
0,15 U 275V
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 275V 560V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.693" (17.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
560V