F871BP124J330Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.12 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871BP124J330Z
DigiKey Part Number
399-F871BP124J330Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BP124J330Z
Description
.120UF 330V
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V