F461BG334K250C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
0.33 µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461BG334K250C
DigiKey Part Number
399-F461BG334K250C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BG334K250C
Description
CAP FILM POLYPROP RAD
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
160V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
250V