CDR34BX473BKWS7185 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 484
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR34B
CDR34BX473BKWS7185
DigiKey Part Number
1001-2466-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BX473BKWS7185
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR34BX473BKWS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)