CDR04BX473BKMSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 484
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR04BX473BKMSAJ
DigiKey Part Number
CDR04BX473BKMSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX473BKMSAJ
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR04BX473BKMSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)