CDR34BP103AKUS7185
DigiKey Part Number
1001-2461-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2461-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BP103AKUS7185
Description
CAP CER 10000PF 50V BP 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR34BP103AKUS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)