CDR31BP331BJUSBULK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 710
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Vishay Vitramon
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP331BJUSBULK
DigiKey Part Number
CDR31BP331BJUSBULK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP331BJUSBULK
Description
CAP CER 330PF 100V BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP331BJUSBULK Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)