CBR08C130GAGAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 4 000
Datasheet
13 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CBR08C130GAGAC
DigiKey Part Number
CBR08C130GAGAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR08C130GAGAC
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR08C130GAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)