C951U392MYVDCA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3900 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C951U392MYVDCA7317
DigiKey Part Number
C951U392MYVDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C951U392MYVDCA7317
Description
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)