C941U392MYVDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1 487
Datasheet
3900 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C941U392MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9514-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C941U392MYVDBA7317
Description
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C941U392MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)