C947U472MYVDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
4700 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C947U472MYVDBAWL40
DigiKey Part Number
C947U472MYVDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U472MYVDBAWL40
Description
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C947U472MYVDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)