C901U471KYYDBAWL45 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
470 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U471KYYDBAWL45
DigiKey Part Number
C901U471KYYDBAWL45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U471KYYDBAWL45
Description
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U471KYYDBAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)