C901U471KYYDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
470 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U471KYYDBAWL35
DigiKey Part Number
C901U471KYYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U471KYYDBAWL35
Description
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U471KYYDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)