C322C101JCG5CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C101JCG5CA
DigiKey Part Number
399-C322C101JCG5CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C101JCG5CA
Description
100.PF 500V
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)