C2220X106K5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3 977
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2 000
Datasheet
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220X106K5RACTM
DigiKey Part Number
399-C2220X106K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X106K5RACTM
Description
10.0UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220X106K5RACTM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.100" (2.55mm)