C1812F104K1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 447
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2 702
Datasheet
In Stock: 130
In Stock: 38 556
Similar
Vishay Vitramon
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
FO-CAP 1812 (4532 Metric) x 1.10mm
C1812F104K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1812F104K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812F104K1RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812F104K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812F104K1RACTU
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812F104K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)