C1812X104KBRACTU
DigiKey Part Number
399-6781-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6781-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6781-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X104KBRACTU
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X104KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)