C1812C223J5GACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 129
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 530
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C223J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C223J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C223J5GACTU
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C223J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)