18125A223JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BCG1H223JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43BCG1H223JVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43BCG1H223JVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18125A223JAT2A
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
18125A223JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)