C1210C685K3RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 10 522
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 739
Upgrade
TDK
Similar
6.8 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C685K3RALTU
DigiKey Part Number
399-C1210C685K3RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C685K3RALTU
Description
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C685K3RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)