C3225X7S1H685K250AB
DigiKey Part Number
445-6013-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6013-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6013-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7S1H685K250AB
Description
CAP CER 6.8UF 50V X7S 1210
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7S1H685K250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)