C1206C332J5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 3 652
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 15 629
Datasheet
Similar
Similar
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C332J5GALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C332J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C332J5GALTU
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C332J5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)