C1206C182J5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 65
In Stock: 690
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Knowles Syfer
1800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C182J5RALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C182J5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C182J5RALTU
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C182J5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)