C1206C182F1GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 135
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
1800 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C182F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C182F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C182F1GALTU
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C182F1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)