C0805T105K3RAL7136 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TDK
Upgrade
TDK
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805T105K3RAL7136
DigiKey Part Number
C0805T105K3RAL7136-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T105K3RAL7136
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805T105K3RAL7136 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)