C0805T105K3RAL7013 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805T105K3RAL7013
DigiKey Part Number
399-C0805T105K3RAL7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T105K3RAL7013
Description
1.00UF 25.0V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)