C0805C222G4GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1 435
Datasheet
In Stock: 426
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 569
2200 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C222G4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C222G4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C222G4GACTU
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C222G4GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)