KGM21ACG1C222FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 569
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 7 811
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
2200 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21ACG1C222FU
DigiKey Part Number
478-KGM21ACG1C222FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21ACG1C222FU
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21ACG1C222FU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)