C0805C103K5RAL7311 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 52 740
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C0805C103K5RAL7311 is not available
C0805C103K5RAL7311
DigiKey Part Number
399-C0805C103K5RAL7311TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103K5RAL7311
Description
.010UF 50.0V
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)