C0603X472J1GECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603X472J1GECAUTO
DigiKey Part Number
C0603X472J1GECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X472J1GECAUTO
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X472J1GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)