C0603X392K5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
KYOCERA AVX
3900 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X392K5RACTU
DigiKey Part Number
399-16341-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X392K5RACTU
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X392K5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)