C0603C103J5RAC7013 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C103J5RAC7013
DigiKey Part Number
399-C0603C103J5RAC7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C103J5RAC7013CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C103J5RAC7013DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103J5RAC7013
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)