Image for C0603S103J5RAC7311 is not available
C0603S103J5RAC7311
DigiKey Part Number
399-C0603S103J5RAC7311TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603S103J5RAC7311
Description
.010UF 50.0V
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)