C0402C221G3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 36 853
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 3 582
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
In Stock: 481
KYOCERA AVX
220 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C221G3GALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C221G3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C221G3GALTU
Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C221G3GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)