LD025A221GAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
LD025A221GAB2A
DigiKey Part Number
LD025A221GAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD025A221GAB2A
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD025A221GAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)