12V-SB-PW-12M
DigiKey Part Number
1647-12V-SB-PW-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-SB-PW-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-SB-PW-12M
Description
LED ENG NEU WHT 4200K 1=1.97" ST
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Neutral Linear Light Strip, Flexible
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
95lm (Typ)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Cut Tape (CT)
CRI (Color Rendering Index)
94
Size / Dimension
12000.0mm L x 8.00mm W (46.99mm L per Segment)
Color
White, Neutral
Height
1.50mm