12V-UB-CW-12M
DigiKey Part Number
1647-12V-UB-CW-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-UB-CW-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-UB-CW-12M
Description
LED EG COOL WHT 6000K 1=1.06" ST
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Cool Linear Light Strip, Flexible
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
95lm (Typ)
Manufacturer
Inspired LED, LLC
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
CRI (Color Rendering Index)
85
Part Status
Active
Viewing Angle
120°
Type
LED Engine
Size / Dimension
12000.0mm L x 8.00mm W (26.92mm L per Segment)
Color
White, Cool
Height
1.50mm