DF3-12S-2C
DF3-12S-2C
DF3-12S-2C
DigiKey Part Number
H2093-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF3-12S-2C
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
DF3-12S-2C Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.079" (2.00mm)