DF1B-30DS-2.5RC
DigiKey Part Number
H3823-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1B-30DS-2.5RC
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.50MM
Detailed Description
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1B-30DS-2.5RC Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Contact Termination
Crimp, IDC
Color
White
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)