DF1B-24DS-2.5RC
DigiKey Part Number
H3820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1B-24DS-2.5RC
Description
CONN RCPT HSG 24POS 2.50MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1B-24DS-2.5RC Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)