DF11-32DS-2C
DF11-32DS-2C
Hirose SignalBee Wire-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
DF11-32DS-2C
DigiKey Part Number
H2264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF11-32DS-2C
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
Detailed Description
32 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
DF11-32DS-2C Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Contact Termination
Crimp
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)