M83-LFD1F2N96-0000-000
DigiKey Part Number
952-2389-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M83-LFD1F2N96-0000-000
Description
CONN RCPT 96POS CRIMP 22AWG GOLD
Detailed Description
96 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
EDA/CAD Models
M83-LFD1F2N96-0000-000 Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Wire Gauge
22 AWG
Number of Positions
96
Pitch
0.079" (2.00mm)